19 Haziran 2017 Pazartesi

Korkmayın ve durmayınİnsanlar başka insanları ehlileştirmek için korkuyu kullanır.


Meselâ, bir kişi sizin başarılarınızdan rahatsız oluyor ve uslu bir kedi gibi evinizde oturmanızı istiyorsa, başarıya giden yolun başarılamayacak kadar zor olduğunu söyler.


Meselâ, ayrıldığınız sevgiliniz ona geri dönmenizi istiyorsa, başka kadınlarla çekilmiş fotoğraflarını paylaşır sosyal ortamda. Amaç sizi kıskandırmak ve "Ne muhteşem bir adam!" kaybettiğinizi anlatmaktır. Başka kadınları alternatif göstererek sizi korkutur ve "Aşkım!" diyerek ona geri döneceğiniz günü bekler.


Meselâ, toplum içinde güzel konuştuğunuzu bilen bir kişi, sizi susturmak ve etki alanınızı daraltmak için bu konuda biraz daha çalışmaya ihtiyacınız olduğunu söyler. Hatta daha da ileriye giderek, konuşmalarınızın "Sıkıcı" olduğunu bile söyleyebilir.


İnsanlar korkuyu koz olarak kullanır. Onların istemediği ya da beğenmediği davranışları gösterirseniz, korku seansları devreye girer. Sizi kontrol altında tutmak için başka yol bilmez bazı kıt beyinler.


Ve her zaman olduğu gibi ne yapacağınıza siz karar vereceksiniz. Ya korkup baskıyı kabul edeceksiniz ya da özgüveninizle siz onları korkutacaksınız. Bu kadar basit!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder